Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Bydgoszcz - Toruń

Sprawdź jak możemy Tobie pomóc!

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w to placówka, w której każda osoba, która potrzebuje pomocy tę pomoc otrzyma. Oferujemy pełne wsparcie, zrozumienie oraz kompleksową pomoc w leczeniu odwykowym. Zapewniamy również pełną dyskrecję oraz przyjazną atmosferę, która niweluje stres związany z podjęciem decyzji, że odwyk alkoholowy lub odwyk narkotykowy to słuszna sprawa.

W naszej placówce duży nacisk kładziemy na terapię, podczas której pacjenci poznają mechanizmy powstania swojej choroby i uczą się żyć ze swoim uzależnieniem, a także wypracowują mechanizmy obronne, które pomogą w dalszym życiu po zakończeniu terapii. Leczenie alkoholizmu jest bowiem procesem, który jest złożony, tak samo jak złożona jest sama choroba i tylko kompleksowe działanie pozwala w pełni wyjść z uzależnienia.

Mocno wierzymy w to, że Ośrodek Leczenia Uzależnień, który stworzyliśmy jest miejscem przyjaznym, profesjonalnym i pozwala nieść skuteczną pomoc każdej uzależnionej osobie.

Wyspecjalizowana kadra terapeutów

Skuteczne leczenie alkoholizmu możliwe jest tylko wtedy, gdy pieczę nad terapią sprawują doświadczeni specjaliści, których pasją jest niesienie pomocy innym. Dokładnie takie osoby współpracują z naszą placówką – lekarze z odpowiednim wykształceniem, bogatym doświadczeniem oraz chęcią nieustającego doszkalania swoich umiejętności, by móc jak najskuteczniej pomagać, gdy w grę wchodzi terapia uzależnień. Każdy z naszych pacjentów w trakcie terapii poznaje bliżej siebie oraz swoją chorobę, uczy się swoich emocji oraz mechanizmów, które wytworzyły się w trakcie choroby. Nasi specjaliści podchodzą indywidualnie do każdego przypadku, gdyż wiedzą, że każdy człowiek jest inny i potrzebuje jednostkowego podejścia do sprawy.

Komfortowe warunki pobytu

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień, który stworzyliśmy, jest miejscem, w którym staramy się stworzyć jak najbardziej przyjazną i rodzinną atmosferę. Dzięki temu wiemy, że terapia uzależnień przebiega sprawniej, a pacjenci nie odczuwają dyskomfortu, wstydu czy lęku przed zdecydowaniem się na pobyt w naszej placówce. Również cała nasza kadra pracownicza to kompetentne osoby o wysokiej kulturze osobistej, które pomagają przejść pacjentom przez ten trudny okres, dodając im otuchy i wykazując dużą dozę zrozumienia.
Nikogo nie oceniamy i nie moralizujemy, wiemy, że uzależnienie to choroba, którą należy leczyć!

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień 24 godziny na dobę

Wiemy, że odwyk alkoholowy i odwyk narkotykowy to bardzo poważna sprawa, dlatego podjęcie decyzji o tym kroku w swoim życiu zazwyczaj kosztuje pacjentów bardzo dużo. Nic dziwnego, terapia uzależnień jest długotrwałym i skomplikowanym procesem, jednak wyjście z choroby i odzyskanie kontroli nad własnym życiem jest bezcenne! W związku z tym jesteśmy dostępni dla swoich pacjentów zawsze, niezależnie od dnia tygodnia czy godziny.

Odtruwanie alkoholowe na miejscu

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że najtrudniejszy jest początek odwyku, dlatego nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje również odtruwanie alkoholowe, które pomoże rozpocząć terapię. Detoksykacja alkoholowa polega na bezpiecznym i kontrolowanym usunięciu zalegających toksyn alkoholowych w ciele osoby uzależnionej, po to, by mogła ona skutecznie przerwać ciąg alkoholowy i uniknąć nieprzyjemnych objawów odstawienia alkoholu etylowego.

Zachowanie trzeźwości jest warunkiem koniecznym do kontynuowania terapii, dlatego na miejscu w razie konieczności przeprowadzamy odtruwanie alkoholowe, które polega nie tylko na usunięciu toksyn alkoholowych z organizmu, ale również na:

  • uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów;
  • uzupełnieniu niedoborów wody oraz elektrolitów;
  • wzmocnienie kondycji psychicznej oraz fizycznej pacjenta, by był gotów podjąć dalsze kroki terapii.

Leczenie alkoholizmu – terapia uzależnień

Alkoholizm to poważna i wyniszczająca choroba, która dotyczy zarówno umysłu, jak i organizmu człowieka. Jest to skomplikowane schorzenie, przez które alkoholik traci kontrolę nad własnym życiem, zaniedbuje rodzinę, traci inne zainteresowania, niszczy sobie życie społeczne i zawodowe, popada w długi i powoli wyniszcza cały swój organizm. Odwyk alkoholowy pod okiem specjalistów to tak naprawdę jedyna możliwość, by w pełni wyjść z uzależniania i prowadzić na powrót normalne życie. Nieleczony alkoholizm wyniszcza nerki, wątrobę, serce, układ krążeniowy, a w ostateczności doprowadza nawet do śmierci osoby chorej.

Terapia uzależnień jest ważna również z innego powodu – alkoholizm dosięga przeważnie nie tylko samego chorego, ale również jego rodzinę, która cierpi wraz z nim. Skuteczna terapia pozwoli na uniknięcie niezdrowych relacji rodzinnych, rozpadu małżeństwa czy przemocy fizycznej oraz psychicznej w domu. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu oferuje również fachowe wsparcie dla rodziny i najbliższych osoby uzależnionej. Z naszą pomocą – zrozumiecie państwo jak działa mechanizm uzależnienia i będziecie mogli w skuteczny sposób pomóc osobie uzależnionej w powrocie do zdrowego życia bez nałogów również po wyjściu z ośrodka. Alkoholizm to choroba trwająca całe życie, wsparcie rodziny jest nieocenioną kwestią w późniejszej pomocy tzw. „trzeźwemu alkoholikowi”, aby nie powrócił on do picia alkoholu.

Leczenie uzależnienia od narkotyków – odwyk narkotykowy

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje również odwyk narkotykowy osobom, które borykają się z problemem uzależnienia od narkotyków. Jest to równie skomplikowane i niebezpieczne uzależnienie, dlatego zależy nam na tym, by pacjenci jak najkorzystniej i efektownie spędzili czas w naszym ośrodku. W przypadku leczenie uzależniania narkotykowego również stosujemy indywidualne podejście do pacjenta, oferujemy terapię indywidualną oraz grupową, a także różne formy terapii wspomagających.

Po zakończonym odwyku nie pozostawiamy pacjenta samemu sobie, dbamy o to, by mógł w każdej chwili, w której poczuje, że potrzebuje pomocy, skontaktować się z nami. Oferujemy również różnego rodzaju warsztaty oraz terapie zajęciowe dla osób, które ukończyły leczenie w naszej placówce, a wszystko po to, by nie powrócić do uzależnienia.

Odwyk alkoholowy – dlaczego warto się zdecydować na leczenie alkoholizmu?

Odwyk alkoholowy to tak naprawdę jedyne odpowiednie wyjście w przypadku, gdy mamy do czynienia z uzależnieniem od alkoholu. Leczenie pod opieką specjalistów pozwala nie tylko pozostać w abstynencji, ale uczy życia z chorobą, pokazuje, że nie jesteśmy słabi, a choroba mogła dosięgnąć tak naprawdę każdego człowieka. Terapia uzależnień uczy swoich emocji, uczy radzenia sobie z nimi, kształtuje również mechanizmy, które pozwalają na życie w trzeźwości poza ośrodkiem już po zakończonym leczeniu.

Leczenie choroby alkoholowej jest dużym wyzwaniem zarówno dla samego uzależnionego, jak i dla jego najbliższych, jednak wysiłek włożony w terapię jest bezcenny, tak samo jak odzyskanie kontroli nad życiem. Wyjście z uzależnienia jest równoznaczne z odzyskaniem równowagi organizmu, a więc pacjent odzyskuje również zdrowie fizyczne, nie pogłębiają się choroby powstałe w trakcie ciągów alkoholowych. Należy pamiętać, że samo zaprzestanie picia nie jest równoznaczne z wyleczeniem się choroby, potrzebna jest również szeroko pojęta psychoterapia, którą oferujemy w naszej placówce. Alkoholizm jest osobą, która zostaje z nami na całe życie. Dlatego tak ważna jest umiejętność samokontroli, którą alkoholik może nabyć tylko w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.